mi_fe_szemi_fe_szemi_fe_szemi_fe_szemi_fe_szelogo
ZAPROSZENIE

Dwudziestego trzeciego września 2023 roku floreciści staną już po raz piętnasty do rywalizacji o FLORET WITOLDA WOYDY. Dzień później, po raz dwunasty w ramach turnieju, konkurować będą drużyny! Dla polskich zawodników
FLORET WITOLDA WOYDY ma szczególne znaczenie. Odbywa się pod hasłem: "Szukamy następcy mistrza olimpijskiego". Patron turnieju, zmarły 5 maja 2008 roku, jest do dziś ostatnim polskim zwycięzcą igrzysk nie tylko we florecie, ale w szermierce w ogóle. Mistrzem podwójnym. W Monachium (1972) wywalczył bowiem pierwsze miejsce indywidualnie i wraz z kolegami, w drużynie. Oto wzór godny naśladowania!
Wzór dla polskich szermierzy od 51 lat niedościgniony.

ZOBACZ TRIUMF WITOLDA WOYDY W MONACHIUM

Złoty medal igrzysk olimpijskich zdobyty przez drużynę florecistów - Witolda Woydę, Marka Dąbrowskiego, Arkadiusza Godela, Jerzego Kaczmarka i Lecha Koziejowskiego, również jest jednym z najcenniejszych w kolekcji polskiej szermierki. I podobnie, jak indywidualne osiągnięcie Woydy, pozostaje sukcesem do tej pory nie powtórzonym. Dlatego już po drugiej edycji postanowiliśmy, że turniejowi FLORET WITOLDA WOYDY będzie towarzyszyć turniej O PUCHAR ZŁOTEJ DRUŻYNY. Niektórzy są zdania, że emocje meczu szermierczego nie mają sobie równych. Warto będzie to zobaczyć 24 września 2023 roku!

Ustanowienie turnieju indywidualnego po patronatem Witolda Woydy i drużynowego pod wezwaniem
zespołu polskich florecistów i ich trenera ma tyleż przypomnieć młodym pokoleniom florecistów o wspaniałych tradycjach polskiej szermierki, co dać możliwość i bodziec do rywalizacji w silnej konkurencji jak najszerszemu gronu zdolnych zawodników. Gwarantujemy zatem, że do rywalizacji przystąpią wszyscy najlepsi polscy floreciści w wieku do 17 lat. Chcemy przy tym, aby nasze zawody służyły nie tylko rodakom Witolda Woydy. Będziemy dumni jeśli wśród uczestników zawodów znajdzie się przyszły zwycięzca igrzysk olimpijskich lub wyłoni się drużyna na miarę olimpijskiego zwycięstwa z każdego innego kraju. Oczekujemy, że młodzi szermierze z całej Europy i świata będą przyjeżdżali do Warszawy pod tym samym, "olimpijskim wezwaniem". Zapraszamy zatem serdecznie. Wspólnie na pewno wychowamy nowych czempionów!

POSŁUCHAJ SYGNAŁU TURNIEJU KOMPOZYCJI MICHAŁA LORENCA

Tomasz Malanowski
Prezes Fundacji
im. Witolda Woydy